Poznaj dzieła francuskich pisarzy

Czytanie książek wzbogaca słownictwo, pozwala oderwać się od problemów. Dzięki temu zdobywamy wiedzę. Istnieją pisarze z wielu krajów i wydawane są ich powieści z różnych gatunków. Przeczytaj o trzech z nich, którzy napisali rewelacyjne dzieła. Michel Bussi, Guillaume Musso, Agata Christie.

Agata Christie – od tych kryminałów warto zacząć


Wybrać dowolny, ale nie „Tajemnica Bladego Konia, który może zniechęcić do dalszego poznawania twórczości pisarki. Wszystkie są świetne napisane i trzymają w napięciu od początku do końca. Nawet podczas ponownej lektury nie domyślamy się, kto zabił. Pisarka napisała ich dużo i jej kryminały to jedne z najlepszych. Znane od dawna i lubiane przez czytelników. Gdy Agata Christie tworzyła, napisała ich sporo. Warto wybrać elektroniczne lub drukowane i na półce będzie ładna graficznie kolekcja kryminałów w ładnej oprawie. Każdy tom pasuje wtedy kolorystycznie do siebie. Dostępne są także ebooki na czytnik lub inne urządzenie. Dzieła Agaty Christie czyta się szybko i warto sprawdzić wszystkie lub wybrane.

Guillaume Musso – kryminały, obyczajowe, romantyczne


Kolejny autor francuskich dzieł na wysokim poziomie. Jego książki cieszą się popularnością wśród czytelników. Dzieło „Jutro” opisał przenoszenie się w czasie. Główny bohater kupuje używany laptop. Znajduje tam dane właścicielki, a ona prawdopodobnie nie żyje. Powieść opisana jest z jej punktu widzenia oraz mężczyzny. Każde z nich żyje w innym czasie. Przyjemna lektura na kilka wieczorów uświadamia, że nie da się cofnąć czasu. Kolejne dzieło to „Central Park” znany z Nowego Yorku. Bohaterowie spotykają się tam przypadkowo. Przywiązani do siebie na ławce, nie wiedzą dlaczego, ale czy są wobec siebie szczerzy? Lektura zaciekawia od pierwszej strony i trudno się oderwać. Następne ciekawe to „Sekretne życie pisarzy” o tajemniczej wyspie. Zamieszkał tam pisarz razem z psem. Miał dość i postanowił oderwać się na dłuższą chwilę od wszystkiego. Żył samotnie, nie chciał pisać. Potem pojawiła się pewna kobieta. Nie jest to jednak romans ze szczęśliwym zakończeniem. To świetne dzieło z wątkiem kryminalnym trzymające w napięciu.

Michel Bussi – wiele różnych historii


Świetny pisarz francuski napisał wiele książek popularnych na świecie. W dziele „Czas jest mordercą” autor opisał historie nastolatki. Jej rodzice i brat zginęli w wypadku samochodowym. Ona wtedy przeżyła i po latach wraz ze swoją rodziną wróciła na wakacje w to miejsce. Jej mąż i córka towarzyszą jej w podróży. Dowiaduje się, że jej matka prawdopodobnie żyje. Akcja szybko się rozwija i warto poświęcić czas na lekturę. W książce „Nigdy nie zapomnieć” opisana jest historia mężczyzny. Chciał pomóc dziewczynie, która planowała skoczyć w przepaść. Potem został oskarżony o jej zepchnięcie. Warto sięgnąć i przekonać się, jak ta historia się skończy.

Jak widać, warto poznać dzieła tych autorów. Francja ma wiele do zaoferowania i lista pisarzy z tego kraju jest dłuższa. Warto sięgnąć po wymienione dzieła i znaleźć inne. Czytanie ma wiele zalet i potem można zwiedzać kraje, o których się czytało.